Örnek Vaka - Sayfa Performansına ve Dönüşümlere Bir Bakış

TurboPak hizmetinin büyük ölçekli bir blog sitesine nasıl yardımcı olduğunu görün.

En üst sıralarda yer alan sitelerin çoğu optimize edilmiş sayfalara, hızlı sayfa yükleme sürelerine ve düşük hemen çıkma oranlarına sahiptir.

Google, sektör karşılaştırmaları hakkındaki 2017 raporunda, en iyi uygulamanın (yapılması gerekenin) ortalama sayfa hızınızı üç saniyenin altında tutmak olduğunu söyledi. Buna rağmen, birçok farklı endüstri, önerilen yükleme süresinin üç katından fazla hızlar kaydetti.

ortalama hız endeksi - Google - resim 1

Resimde ABD’de farklı sektörlerde ortalama hız endeksi değerlerini görüyorsunuz.

Bunun size söylediği şey, web sitenizi hız için optimize etmenin görünüşte basit eylemi bile sizi rekabette öne çıkarabilir.

Teorimizi test etmek istedik, bu yüzden sağlık alanındaki oldukça büyük boyutlu yetkili ve birçok içeriği olan bir web sitesinde birkaç hedef sayfada bir TurboPak optimizasyonu gerçekleştirdik. Ardından, TurboPak’ın sayfa performansı üzerindeki etkisini görmek için önceki ve sonraki sayıları karşılaştırdık.

İşte o sonuçlar.

Çalışıyor mu - TurboPak Örnek Vaka Çalışması

Çalışıyor mu? TurboPak Örnek Vaka Çalışması

TurboPak ile yayınlamadan önce sağlık sektöründeki siteden üç makaleden veri topladık.

Aşağıda kullandığımız araçlar ve odaklandığımız bazı ölçümler yer almaktadır:

Sayfa Hızı İçgörüleri:

Genel puan, ilk zengin içerikli boyama (FCP), ilk giriş gecikmesi (FID)

Analizler:

Benzersiz sayfa görünümleri, ortalama oturum süresi, ortalama eylemler, hemen çıkma oranı

Isı Haritaları:

Etkileşim oranı, aday müşteri mıknatısı tıklama oranları

Başladığımızdaki günden önceki ayda, test ettiğimiz üç makalemiz ortalama mobil Sayfa Hızı puanı olarak 2,3 elde etti. Puanın 100 üzerinden olduğu düşünüldüğünde, iyileştirme için çok yer var. Bunun önemi yok (bu sadece keyfi bir puan), ama kayda değer.

Ardından, hedef sayfalarımızı otomatik olarak optimize eden siteye TurboPak’ı siteye bağladık. Birkaç gün içinde kontrol ettiğimizde, ortalama Sayfa Hızının yaklaşık 93’e yükseldiğini gördük. Bu %3.871’lik bir artış. Yine, sadece bir sayı tabii, ancak görülmesi ilginç.

Yükleme süresinin kendisi açısından, TurboPak’ı görüntülü reklamlar, katılım formları ve etkileşimli içerik gibi yüksek miktarda öğeye sahip mutlak en yavaş sayfalarımızda da test ettik. Yani iyileştirme için çok yer vardı.

İlk zengin içerikli boyama (FCP) 3,40 saniyeden 2,80 saniyeye düşürüldü, yani iyileştirildi (%17,65 iyileştirme).

ilk zengin içerikli boyama - turbopak testi

İlk giriş gecikmesi (FID) 0,363 saniyeden 0,259 saniyeye düştü (%28,49 iyileştirme).

FCP bildiğiniz gibi temel web hayati verileri metriklerinden biridir ve Google Sayfa Hızı İçgörüleri aracı ile de ölçülebilmektedir.

Şimdi kullanıcı etkinliği ve davranışı üzerindeki etkiye bakalım.

Ortalama oturum süresi, hafifçe düşen rakamlardan biriydi, ancak bu metrikteki olumsuz bir eğilim mutlaka kötü bir şey değildir.

Siteniz daha hızlı yüklendiğinden, insanlar sayfanın gelmesini beklerken daha az zaman harcarlar. Bu, oturum süresini kısaltır, ancak kullanıcı deneyimini iyileştirir.

Bu metriklere izole bir boşlukta bakmak istemiyoruz.

Elbette, daha yüksek bir Sayfa Hızı puanı sıralamanız için bir artı olabilir, ancak bu puanın ekonomik bir değeri yoktur. Bu nedenle, TurboPak’ın en çok para kazanma potansiyeli olan ölçümleri nasıl etkilediğini de incelemek istedik: etkileşim ve dönüşümler.

Her makaleye, makale sayfası boyunca stratejik olarak yerleştirilmiş, okuyucuyu satış hunisinin aşağısında başlatan üç “aday müşteri mıknatısı” veya bağlantı ekledik.

Bu bağlantıların her biri, kullanıcıların bir haber bültenine kaydolabilecekleri, ücretsiz bir e-kitap alabilecekleri veya bir e-posta adresi karşılığında özel bir ücretsiz / indirime erişebilecekleri bir sayfaya yönlendiriyordu.

İçeriğimiz bu şekilde dönüşüm sağlamaktaydı, bu nedenle okuyucuların bu bağlantılara tıkladığından ve bize iletişim bilgilerini verdiğinden emin olmak istiyorduk.

TurboPak öncesi, üç makalemiz ortalama %0,47’lik bir toplam müşteri etkileşim oranı kaydetti, bu da içeriği okuyan çok az sayıda insanın (yüzde 1’den az) aslında bağlantılardan herhangi birine tıkladığı anlamına geliyor. TurboPak kurduktan sonra bu oran %0,75’e yükseldi. Rakamın düşüklüğünden dolayı kulağa çok yüksek benzemeyebilir, ancak bu bir aydan kısa bir süre içinde %60’lık bir artış demekti, işte bu çok yüksek bir orandır.

aday müşteri etkileşimi - TurboPak öncesi ve sonrası

Ve bunu sayfadaki aday müşteri mıknatısı konumuna göre ayırırsak, bazıları daha da önemli bir gelişme gösterdi.

Üçüncü öncü mıknatıs (makalenin altındaki bir bağlantı) başlangıçta %0,03’lük bir etkileşim oranı kaydediyordu.

TurboPak sonrası %0,19’a yükseldi- bu, öncekinden 4,7 kat daha fazla etkileşim anlamına geliyordu.

TurboPak aracılığıyla makalelerimizi yayınladıktan sonra haber bülteni abonelikleri de önemli ölçüde arttı.

haber bülteni aboneleri artışı - TurboPak testi

Sonuç

Bu örnek vaka çalışması, TurboPak’ın yalnızca sayfa performansı üzerinde değil, aynı zamanda dönüşümler üzerinde de gerçek etkisini göstermektedir.

Ve günün sonunda, bunlar gerçekten önemli olan metriklerdir- daha hızlı bir web sitesi sıralamalar için harikadır (SEO için çok önemlidir), ancak TurboPak’ın optimizasyonları da daha yüksek kazanç potansiyeline dönüşebilir, yani işiniz / işletmeniz açısından en önemli olan etkileşim ve dönüşüm oranlarını ve bunlara bağlı olarak toplam gelirinizi artırabilir.

TurboPak - Web Sitenizi Hızlandırın