Web Sitenizin Yükleme Hızını Neden Umursamalısınız

Günümüzde her işletmenin bir web sitesi var. Tasarım, tema, kullanıcı gezinmesi (navigasyonu) ve ilgili içerik iyi bir web sitesinin kritik unsurları olsa da birçok insanın gözden kaçırma eğiliminde olduğu bir şey de yükleme hızıdır.

Bugünün alıcı / müşteri / hedef kitlesinin her zaman çevrimiçi olduğunu anlamak önemlidir. Bu, bilgiye çevrimiçi olarak erişmek istiyorlarsa, bunu masaüstü bilgisayarları, dizüstü bilgisayarları, tabletleri veya akıllı telefonlarından yapacakları anlamına gelir.

Ayrıca bu dijital tüketici de oldukça sabırsız. Mobil cihazlar için optimize edilmemiş web sitelerine veya yüklenmesi çok uzun süren web sitelerine ikinci bir şans vermezler.

Web sitenizin yüklenmesi sonsuza kadar sürdüğü için hedef pazarınızın yarısını kaybetmediğinizden emin olmak istiyorsanız, web sitenizin hızına odaklandığınızdan emin olun.

Web sitesi hızının önemli olduğu paydaşınız yalnızca hedef kitleniz değildir (muhtemelen en önemli neden onlar olsa da).

Google ayrıca web sitenizin hızını sıralama sinyali olarak kullanır. Bu nedenle, web sitenizin Google arama sonuçlarında görünmesini istiyorsanız, iş oyununuzu geliştirme ve web sitenizin yüklenme hızının gerekli puana kadar çıkmasını sağlamanın zamanı gelmiştir.

Nerede durduğunuzu öğrenmek için bir hız kontrolü yapın ve web sitenizin yüklenmesi çok uzun sürerse, daha hızlı bir site oluşturun.

Amacınız, kullanıcı deneyimini geliştirmektir, çünkü bu kullanıcıların (yani ziyaretçilerinizin ve müşterilerinizin) sitenize / işinize geri gelmeye devam etmesini istiyorsunuz.

Web Sitesi Hızı Umursanmalı Mı

Web Sitesi Hızı Umursanmalı Mı?

Kesinlikle umursamalısınız, kaybedenler arasında olmak istemiyorsanız dijital ve mobil öncelikli dünyada hızı ve performansı çok umursamalısınız.

Bugünkü kitlenizin muhtemelen tüm zamanların en sabırsız nesli olmasının yanı sıra, hiç kimsenin yavaş olan bir web sitesini sevmediğini anlamalısınız. Yine de web sitesi hızının önemli olmasının birkaç önemli nedeni aşağıda verilmiştir:

Hepimiz eski atasözünü duymuşuzdur: “İlk izlenim son izlenimdir.”

Bu belirli kavram, web siteleri için de geçerlidir. Bir kullanıcı web sitenizi ilk kez ziyaret ettiğinde, sizin, web sitenizin kalitesi ve işiniz hakkında bir yargıya varacağından emin olabilirsiniz.

Web siteniz çok yavaşsa veya gezinmesi çok zorsa, o kullanıcı geri GELMEYECEKTİR, çünkü kötü deneyim yaşamıştır, dolayısıyla bu sorunu en kısa sürede aşmanızı önemle tavsiye ederiz.

Kısaca, güçlü bir ilk izlenim bırakmak istiyorsanız, web sitenizin hızlı yüklendiğinden emin olun, yani hızlı açılmalı ve sayfaları arasında hızlı gezinti yapılabilmelidir.

Bugünün web sitesi kullanıcısı her zaman hareket halindedir (genelde mobildir).

Her şey parmaklarının ucunda olsa bile, hala her zaman meşguller, her zaman hareket ediyorlar ve her zaman sabırsızlar. İnternet ve web siteleri söz konusu olduğunda, hız beklerler. Ve anlamazlarsa, onunla uğraşmazlar.

Bir web sitesinin yüklenmesini beklemeye istekli insanları bulmanın tek yolu, yüksek yetkili / çok sevilen bir site olmasıdır.

Gerçekçi olalım. Teknolojik sorunlar ortaya çıkabilir. Bazen, eski güzel Google bile kötü bir gün geçirebilir. Tek sorun, Google değilseniz yavaş bir web sitesiyle kitlenizi rahatsız etme riskini alamayacağınızdır. Ve Google bunu her gün yapmıyor.

Bu, yılda bir kez bir arıza meydana gelirse, kitlenizin sizi yalnızca Google kadar büyük ve iyiyseniz affedeceğinin bir örneğidir. Aksi takdirde, tüm parametrelerin doğru olduğundan emin olmanız gerekir ve web sitesi hızı en önemlilerinden biridir.

Dijital pazarlamanın amacı, insanları ürünlerinizi veya hizmetlerinizi denemeye çekmektir.

Bu, basit bir blog olsa bile her tür web sayfası için geçerlidir. Bir blog yazarı okuyucu ister; çevrimiçi bir kitapçı kitap alıcıları ister, çevrimiçi bir elektronik mağazası TV satmak ister.

Ve bunu nasıl yapabilirsiniz?

Bunu harika bir kullanıcı deneyimi sunarak yapabilirsiniz. Kitap satmak istiyorsanız, harika bir koleksiyonunuz olduğundan emin olun. TV satmak istiyorsanız, tüm yüksek kaliteli markalara ve iyi fiyatlara sahip olduğunuzdan emin olun. Okuyucularınızı artırmak istiyorsanız, onlara iyi içerik verdiğinizden emin olun.

Ancak web siteniz iyi bir yükleme hızına sahip değilse bunların hiçbiri çalışmayacaktır.

Asla unutmayın- web sitesi hızı, iyi bir kullanıcı deneyimi için çok önemlidir.

Web sitenizin hızı acıklıysa, dönüşüm oranlarınız muhtemelen aynı derece kötü olacaktır.

Ortalama olarak, web sitenizin yüklenmesi 3 saniyeden uzun sürerse, ziyaretlerinizin yaklaşık %40’ı sitenizi terk eder.

Bu ne anlama geliyor?

Bu, yavaş bir web sitesinin ziyaretçileri ve müşterileri uzaklaştıracağı anlamına gelir.

Bu, özünde, bir web sitesine sahip olma amacının tamamını ortadan kaldırır.

Hız kontrolü yapın ve sırf hıza odaklanmadığınız için kitlenizin büyük kısmını (örneğin %40 ve üzerini) kaybetmediğinizden emin olun.

Web Sitenizin Hızını Kontrol Edin

Yukarıda konuştuklarımız, hızın önemini açıkça ortaya koymaktadır. Bu nedenle, web sitenizi başlatmadan önce hızlı bir şekilde test etmeniz önemlidir.

Tüm büyük tarayıcılarda ne kadar hızlı yüklendiğini bilmeniz gerekir; Ayrıca masaüstü, mobil veya tablet gibi tüm platformlarda iyi bir yükleme hızına sahip olduğundan emin olmanız gerekir.

Ayrıca, yalnızca yerel olarak hız kontrolü yapmadığınızdan emin olun.

Amacınız bütün ülkeye veya küresel bir kitleye hitap etmekse, tüm büyük bölgeler için web sitesi hızını test ettiğinizden emin olun.

Bu dijital tüketicinin çağıdır. Ve bu dijital tüketici için kalite ve kolay erişim önemlidir.

Esneklik ve kullanım kolaylığı da önemlidir.

Hız da öyle.

Web siteniz yavaşsa, bu dijital tüketici onlara aynı şeyi sunan ancak çok daha hızlı yanıt süresine sahip başka bir web sitesi bulacaktır.

Müşterilerinizi ve gelirinizi yükleme hızı kadar basit bir şey için kaybetmeyin.

Odaklanın ve ilk seferde doğru yapın.

İlk seferde doğru yapmadı iseniz de sorun değil.

TurboPak size istediğiniz hız ve performans hedeflerinize ulaşmanız için hizmet veriyor, bizimle iletişime geçin.

TurboPak - Web Sitenizi Hızlandırın